Fototapety, rośliny, liście, kwiaty


Rośliny, liście, kwiaty

Motywy roślinne, liście i kwiaty należą do ulubionych wzorów nie tylko na tapetach, ale na wszelkich przedmiotach i materiałach dekoracyjnych. Ich popularność wynika nie tylko z ich piękna, ale również z faktu, że rośliny, liście i kwiaty pełnią coraz większą rolę w ratowaniu klimatu i całym ekosystemie Ziemi. Chcemy się więc nimi otaczać również w domu, w czym znaczącą rolę odgrywają właśnie tapety z tymi motywami.

Fototapety z liśćmi w różnych odcieniach zieleni

Na fototapetach w liście czy fototapetach w kwiaty najczęściej dominuje zieleń, naturalna barwa roślin. Ten kolor występuje na nich w różnych odcieniach – od ciemnej, nasyconej, np. na fototapecie z liśćmi monstery, poprzez soczystą i świeżą, jaką widać na fototapecie z wzorem gąszczu bambusowego, aż do delikatnej jasnej zieleni drobnych listków rodzimych drzew. Jeśli więc dobieramy kolor fototapety z roślinami do wystroju pomieszczenia lub mamy swój ulubiony odcień zieleni, to wybór motywów jest naprawdę duży.

Fototapety w kwiaty do salonu

Motywy florystyczne na fototapecie w kwiaty skupiają się głównie wokół jednego gatunku. Taka tapeta może być więc naklejona na jedną tylko ścianę lub punktowo, np. nad biurkiem, pomiędzy wysokimi meblami, na niewielką ścianę w przedpokoju. Różnorodność roślin na fototapetach w takich miejscach mogłaby w wprowadzić chaos i rozkojarzenie. Tym niemniej fototapetę z deseniem w delikatne listki można zastosować nawet na wszystkich ścianach i nie będzie ona przytłaczająca nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Fototapety z roślinami w stylu vintage i nie tylko

Są pewne trendy w sposobie dekorowania wnętrz, które długo się utrzymują i chętnie do nich wracamy. Od kilku lat można obserwować modę na wzory vintage i rośliny tropikalne. Fototapety z motywem roślin zaspokajają marzenia o pięknych wzorach w angielskie róże, piękne piwonie i inne rośliny kojarzące się ze stylem romantycznym. Jeśli zaś są nam bliskie motywy roślin tropikalnych typu np. monstera, bambus lub eukaliptusy, można śmiało sięgnąć po taką właśnie fototapetę. Podpowiadamy również sposób na całe wnętrze w klimatach egzotycznych: np. na jednej ścianie naklejamy np. fototapetę z liśćmi eukaliptusa, a na drugiej bambusowy las. Wyobraźnia wtedy pozwoli przenieść się w egzotyczne zakątki świata.

  • Fototapety z roślinami mają bardzo uniwersalne wzory, bo taki charakter mają motywy roślinne.
  • Fototapety w kwiaty będą bardzo stylowo dekorowały każde wnętrze w naszym mieszkaniu.
  • Na fototapetach w liście dominuje kolor zielony, w różnych odcieniach. Pozwala to odpowiednio dopasować motyw do wystroju wnętrza
  • Fototapety z motywami roślinnymi i kwiatami nie tylko przepięknie ozdobią wnętrze pokoju, ale także nawiązują do ekologii.